Petr Čech petrcech14

Oblíbené

52 oblíbených alb žádný oblíbenec

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

serp
Jedenáctimetrová dřevěná rozhledna s ocelovým točitým schodištěm z roku 2014, která jako jedna z mála u nás byla postavena pomocí vrtulníku.
Nádherný kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce devíti metrů (Adršpašskoteplické skály, Krkonoše, Javoří, Jestřebí, Vraní, Soví, Stolové a Orlické hory, Ostaš).
Protože rozhledna stojí na vrcholku pískovcové skály, nevede k ní žádná na kole sjízdná cesta, ale pouze kamenné schodiště. Na kole se k ní můžeme pouze přiblížit na vzdálenost asi 300 metrů pod vrchol. Východištěm je osada Skály, kam se vyšplháme buď z Teplic nad Metují nebo ze Stárkova. Přímo naproti zámku se můžeme pustit 300 metrů dlouhou zeleně značenou strmou kamenitou pěšinou do chatové osady nebo podstatně snadněji pokračovat po silnici ještě 600 metrů na vrchol kopce směrem k Teplicím. Odtud pak zatočíme doleva a po široké písčité cestě dojedeme po 700 metrech do osady jen mírně do kopce. Po stejné cestě pak pokračujeme 300 metrů k rozcestí Pod Čapím vrchem, kde odbočíme doprava a lesem se po kamenité cestě přiblížíme dalších 750 metrů pod rozhlednu. V místě pravoúhlého ohybu cesty je lepší kolo ustájit, protože v dalším postupu už by nám bylo pouze přítěží. Čeká nás závěrečných 250 metrů mezi jednotlivými balvany a pak po schodech i mezi skalisky až na samotný vrchol.
více  Zavřít popis alba 
296 komentářů
jitka-jince
více  Zavřít popis alba 
354 komentářů
vladko00
Len tak na blint som sa vybral na juh do oblasti Severného Velebitu, do ktorého som ani velmi netrafil, ale nevadilo - tak pár náladoviek od chorvátskeho mora a hôr.
více  Zavřít popis alba 
259 komentářů
slavikbezruze
Kategorie: přírodavesnice
více  Zavřít popis alba 
217 komentářů
jery-fery
více  Zavřít popis alba 
818 komentářů
jiri-skrobak
Kategorie: makropříroda
více  Zavřít popis alba 
140 komentářů
jitka-jince
více  Zavřít popis alba 
572 komentářů
jam53
Nádraží bylo uvedeno do provozu v roce 1985 na tzv. Holešovické přeložce, která byla budována od roku 1967 a zkolaudována v roce 1980. Tato trať začíná ve Stromovce a napojuje se na trať přes Rokytku v Libni a umožňuje tak spojení trati z Kralup s Hlavním nádražím. Nádraží má tři nástupiště a pět kolejí. Z pravé strany budovy k němu přiléhá autobusové nádraží a v samotné budově je také stanice metra.
více  Zavřít popis alba 
111 komentářů
calgary
Long Beach lezi mezi mestecky Ucluelet and Toffinem. Je to nejvetsi a nejdelsi plaz v Pacific Rim narodnim parku na Vancouverskem ostrove, meri 10 km. Je to popularni plaz pro surfare, voda ma teplotu 6 az 7C po cely rok (brr....) ani jsem to nezkousela. Pri teto navsteve jsme meli nadherne pocasi, vitr minimalni a tak jsem si uzivala pres den nadhernou pisecnou plaz a vecer prekrasny zapad slunce.
více  Zavřít popis alba 
213 komentářů
lamat62
Státní zámek Ploskovice je barokní zámecká stavba nalézající se ve stejnojmenné obci v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji asi 6 kilometrů východně od Litoměřic.
více  Zavřít popis alba 
349 komentářů
aramgad1
V sobotu i když měli všude zavřeno, tam bylo takové množství turistů, že jsem velmi brzo prchla na nábřeží. Ale pár foteček jsem cvakla.
více  Zavřít popis alba 
185 komentářů
hajenas
Výlet zajímavými místy okraje Českého středohoří v horkém mlžném počasí.
více  Zavřít popis alba 
355 komentářů
fotolady85
něco málo v červnu :-)
více  Zavřít popis alba 
639 komentářů
wwendy53
Tak se po návratu z toulek po ostrově Rhodos opět ozývám.
Rodini Park v Rhodosu je jeden z nejstarších parků na světě. Je zde vidět akvadukt postavený v římské době. Stejně jako hroby z helénské doby. Je to úzký kaňon s malým množstvím světla, takže třeba oleandry na poti za svtlem dosahují až 10m.
více  Zavřít popis alba 
507 komentářů
rover
ALB766 moje květnová fotozastavení, a že jich v květnu bylo :)
více  Zavřít popis alba 
61 komentářů
 • květen 2014 až červen 2015
 • 117 zobrazení
 • 11
 • 6161
hajenas
více  Zavřít popis alba 
143 komentářů
igor-74
dvě nádherné stolové hory ležící v těsné blízkosti českých hranic nedaleko hřenska a jeden málo známý vodopád nedaleko dolního žlebu u děčína...
Kategorie: krajinapříroda
více  Zavřít popis alba 
759 komentářů
lamat62
Milada (dříve užíván také název Chabařovické jezero) je rekultivační jezero vytvořené v těžební jámě hnědouhelného dolu Chabařovice, v místě bývalých obcí Hrbovice, Tuchomyšl a Vyklice. Má rozlohu 252,2 ha[1] (o málo menší než Máchovo jezero), průměrnou hloubku 15,5 m a maximální hloubku 24,7 m.[1] Objem vody činí 35 601 000 m3 (0,0356 km3)
Kategorie: krajinazvířata
více  Zavřít popis alba 
389 komentářů
wiki124
Spousta lidí by chtěla být slavná jako Vincent van Gogh. Jenom ucho kdyby si za ně uřízl někdo jiný :-)
Kategorie: příroda
více  Zavřít popis alba 
237 komentářů
cington
Můj oblíbený vejšlap ze Suchdola
více  Zavřít popis alba 
153 komentářů
 • květen 2012 až květen 2015
 • 146 zobrazení
 • 16
cington
Toto jaro jsem návštěvu Průhonic nezrealizoval. Počásko nic moc a navíc dost foukalo. Zalovil jsem v šuplíku, oprášil starší fotografie a trochu zamixoval a vytvořil si jedno průhonické albíčko. Stejně by zůstaly někde na dně a už je neviděl, jako plno ostatních. A takhle to mám pěkně pohromadě.
více  Zavřít popis alba 
128 komentářů
 • únor 2012 až duben 2014
 • 138 zobrazení
 • 18
cington
více  Zavřít popis alba 
65 komentářů
 • květen 2012 až květen 2014
 • 91 zobrazení
 • 11
klt
Počátky stavby spadají do 60. let 13. století, tedy do doby krátce po založení města. V tomto období byl založen trojchórový stupňovitý závěr, přičemž hlavní chór byl obdélný, pravoúhle uzavřený a oba boční chóry byly krátké, trojboce uzavřené a nižší, než chór hlavní. Pod chórem se nacházela krypta s oltářem sv. Ducha, její polohu ale již dnes nelze určit. V této etapě také byly vztyčeny obvodové zdi síňového trojlodí s oběma severními portály a hlavním portálem v západní stěně.
V poslední čtvrtině 13. století po krátké přestávce, po smrti krále Přemysla Otakara II. stavba pokračovala zaklenutím trojlodí, ovšem v pozměněné podobě, než bylo původně plánováno, a dokončením štíhlých osmibokých věží po stranách západního průčelí.
V 1. čtvrtině 14. století byl ubourán jižní chór a na jeho místě vznikla jižní boční kaple s polygonálním závěrem. K tomuto období se vztahuje zápis v tzv. Pabičkově kronice, kde se zmiňuje letopočet 1313 nebo 1315 jako datum založení chrámu králem Janem Lucemburským – v tomto období tedy zřejmě probíhala nějaká dnes již neznámá stavební činnost na chrámu. V roce 1349 byl chrám poškozen při požáru města a toto poškození bylo impulzem k další stavební činnosti.
K obnově chrámu byl povolán dvorní architekt Petr Parléř, který 20. ledna 1360 zahájil za účasti císařže Karla IV. výstavbu nového katedrálního chóru, který vycházel ze vzoru kostela sv. Kříže ve švábském Gmündu, budovaného od roku 1351 Petrovým otcem Jindřichem Parléřem. Je zcela pravděpodobné, že Parléř zamýšlel přestavět postupně celý kostel až k západnímu průčelí, k čemuž však nedošlo. Nejprve byl vystavěn věnec ochozových kaplí mimo zatím stojící, původní, závěr chrámu, který nepochybně stál ještě v roce 1368. V roce 1378 již stavba chrámového závěru pokročila natolik, že mohl být vysvěcen. Vrcholně gotické úpravy kostela, podporované bohatými kolínskými měšťany, však pokračovaly i po tomto datu. Roku 1388 se zde připomíná Parléřův zeť, kameník Michal, v roce 1398 kameník Myrklaus. Před rokem 1400 pak byly ještě dokončeny chórové kaple a rozšířena okna trojlodí a severní věže. K jižní boční lodi byla na počátku 15. století přistavěna kaple Panny Marie, dnes zvaná Kokovská, která již s působením parléřovské huti nijak nesouvisí.

zdroje:

http://cestyapamatky.cz/kolinsko/kolin/chram-sv-bartolomeje

http://www.bartolomej-kolin.cz/cz/chram
více  Zavřít popis alba 
158 komentářů
 • jaro 2015
 • 131 zobrazení
 • 13

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama